Predajňa

TARA Ezoterika s.r.o.
Konventná 19
811 03 Bratislava
IČO: 47 446 081
DIČ: 2023905631
IČ DPH: SK2023905631

Otváracie hodiny predajne

  • Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00
  • Sobota: 9:00 - 13:00
  • Nedeľa: zatvorené
Mapa

Lokalita predajne Tara Ezoterika - kliknite pre viac informácií

Doprava k nám:

zastávka Hodžovo námestie

  • Autobusy: č.: 83, 84, 93, 147 a 184
  • Trolejbusy: č.: 203, 207, 208 a 212
Heureka

Recenzie od našich zákazníkov:

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Tara Ezoterika

Mysterium Coniunctionis I. (Carl Gustav Jung)

Malvern | Knihy a karty | Kód: 10196-11811

Kniha Mysterium Coniunctionis I. od Carla Gustava Junga. V rámci rozsiahlej tvorby C. G. Junga je trojzväzkové Mysterium Coniunctionis najzávažnejším a kľúčovým dielom jeho neskorých rokov. Alchymická tradície Junga umožnila združiť prežitky a vhľady, ktoré získal priamym osobným zostupom do nevedomia, s objektívne existujúcim paralelným materiálom. Umožnila mu tiež spojiť svoje poznanie s historickými koreňmi európskeho duchovného vývoja.

Dostupnosť
Skladom
21,12 €
19,20 € bez DPH

Kniha Mysterium Coniunctionis I. od Carla Gustava Junga.

Pevná väzba. Počet strán: 330. Rok vydania: 2019. Vydavateľstvo: Malvern.

V rámci rozsiahlej tvorby C. G. Junga je trojzväzkové Mysterium Coniunctionis najzávažnejším a kľúčovým dielom jeho neskorých rokov. Alchymická tradície Junga umožnila združiť prežitky a vhľady, ktoré získal priamym osobným zostupom do nevedomia, s objektívne existujúcim paralelným materiálom. Umožnila mu tiež spojiť svoje poznanie s historickými koreňmi európskeho duchovného vývoja.
"Hoci je psychológia nevedomých psychických procesov mladá, podarilo sa jej zistiť určité skutočnosti, ktoré sú narastajúcou mierou všeobecne akceptované. Patrí medzi ne protikladnosť štruktúry, ktorú má psyché spoločnú so všetkými ostatnými prirodzenými procesmi. To sú energetické fenomény, ktoré vždy vzchádzajú z menej pravdepodobného stavu napätia protikladov. Táto formulácia má osobitný význam pre psychológiu, totiž v tom zmysle, že vedomie sa zvyčajne zdráha nahliadnuť či pripustiť protikladnosť svojho vlastného pozadia, hoci práve z nej čerpá svoju energiu.
K tejto štruktúre sa psychológie takpovediac ešte len sotva dotápala, a tú vychádza najavo, že Alchymická filozofia prírody urobila jedným zo svojich hlavných predmetov okrem iného práve protiklady a ich zjednotenie. Vo svojich výkladoch však užíva symbolické terminológia, ktorá zhusta pripomína reč našich snov, ktoré sa často zaoberajú problémami protikladnosti.
Vedomie sa snaží o jednoznačnosť a požaduje jasné rozhodnutia, ale neustále sa musí oslobodzovať od opačných argumentov a tendencií. Najmä inkompatibilné obsahy pritom buď zostávajú celkom v nevedomí, alebo ich ľudia prehliadajú, či už zo zvyku, alebo vyslovene účelovo. Čím skôr sa to deje, tým viac zostáva opačná pozícia v nevedomí. Alchymisti až na mizivé výnimky nevedeli, že vynášajú na povrch psychickej štruktúry, pretože sa domnievali, že vysvetľujú látkovej premeny.
Vďaka tomu im žiadne psychologické ohľady či citlivosť nebránili v odhaľovaní pochodov ich psyché, ktoré sa dejú v pozadí a za ktoré by sa človek vedome hanbil.
Tejto okolnosti vďačí alchýmia za to, že má tak veľký význam najmä pre psychológa ... "(C. G. Jung)

Autor Eckhart Tolle
Rok vydania 2018
Jazyk český

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Sklad 10196-11811 1

Súvisiace produkty