Doručenie a poštovné

INFORMÁCIE O POŠTOVNOM A DORUČENÍ

 • Náš eshop www.taraezoterika.sk využíva na doručenie kuriéra GLS a Packetu. Cenu za poštovné uvádzame v tabuľkách nižšie, pričom rozlišujeme hmotnosť jednotlivých zásielok, na základe čoho sa určuje výška poštovného.
 • Pri každom produkte uvádzame hmotnosť a hmotnosť Vášho nákupu uvidíte aj v košíku, takže budete informovaní o celkovej hmotnosti Vášho nákupu. Hmotnosť niektorých produktov môže byť orientačná, týka sa to najmä kníh, kde tieto informácie nám dodávajú vydavateľstvá, takže nemôžeme zaručiť, že ich uvádzaná hmotnosť zodpovedá skutočnosti.
 • Hmotnosť jednotlivých zásielok často môže byť vyššia ako hmotnosť tovaru (treba pripočítať balenie, obal tovaru a pod.), čo môže ovplyvniť cenu za poštovné. V prípade, ak by poštovné bolo iné, ako bolo uvedené pri objednávke, tak Vás budeme vopred informovať.
 • Taktiež odporúčame pri objednávaní využívať osobný odber v kamennej predajni Tara na Konventnej 19 v Bratislave (ušetríte poštovné).
 • Balné je už zahrnuté v cene, bez ohľadu na hodnotu Vašej objednávky či počet objednaných titulov.
 • Pri objemnejších zásielkách resp. v prípade rozdelenia objednávky na viacero dodávok Vás o výške poštovného budeme informovať vopred.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu i nové zážitky. :)

 

POŠTOVNÉ - KURIÉR GLS

 • pri objednávke nad 59€ a do hmotnosti 3 kg - neplatíte poštovné
 • ku každej objednávke automaticky pribaľujeme darček

 

Cena objednávky

Do 59 eur

Nad 59 eur

Platba na dobierku do 59 eur

Kuriér GLS (do 2,99 kg)

4,5

Zdarma

4,5

Kuriér GLS (od 3 - 4,99 kg)

5,99

5,99

5,99

Kuriér GLS (od 5-10kg)

6,99

6,99

6,99

Packeta do 5 kg

2,99

Zdarma

4,5

Osobný odber predajňa Konventná 19, Bratislava

Zdarma

Zdarma

Zdarma

 

Česko

Platba vopred na účet alebo online kartou

Slovenská pošta do 1 kg

6,99

Slovenská pošta od 1 - 2 kg

9,99

Rakúsko

 

                      Slovenská pošta do 2 kg

15,99

 

TERMÍN DODANIA

 • závisí od dostupnosti a množstva tovaru, termín dodania je však obyčajne max. do 14 dní. Veľkú väčšinu objednávok skompletizujeme do 1-3 pracovných dní, následne zásielku odovzdávame na poštu alebo kuriérovi. Každý zákazník je emailom informovaný o odoslaní tovaru.

 

TERMÍN DORUČENIA

Termín doručenia závisí od rýchlosti externých služieb, ktoré používame pri dodaní tovaru:

 • Osobný odber (SKLAD) - objednaný tovar si môžete prevziať osobne v kamennej predajni Konventná 19 v Bratislave (Suché mýto, staré divadlo Astorka, smer Starý rozhlas – Nový most). O pripravenosti zásielky na osobný odber Vás budeme informovať správou na Vašu e-mailovú adresu, SMS správou, prípadne telefonicky.
 • Kuriérska služba GLS – doručenie obyčajne hneď v nasledujúci pracovný deň od expedície.

 

 

SPÔSOBY PLATBY

 • Prevodným príkazom - Objednávku môžete uhradiť prevodom zo svojho účtu na náš účet číslo SK7109000000005049489604 vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s., Bratislava. Po obdržaní a skompletovaní objednávky Vám pošleme konštantný a variabilný symbol a sumu na úhradu. Uvedené údaje slúžia ako podklad pre úhradu prevodným príkazom. Za tovar teda zaplatíte až vtedy, keď Vaša objednávka bude kompletná a pripravená pre expedíciu alebo osobný odber.
 • Dobierka - Sumu za objednaný tovar zaplatíte až pri jeho prevzatí na pošte alebo doručením poštovým kuriérom.

 

STORNO OBJEDNÁVKY

 • Odoslaním objednávky vzniká medzi predajcom a zákazníkom kúpna zmluva. Prosím prečítajte si podmienky odstúpenia od kúpnej zmluvy v našich obchodných podmienkách, bod č. VIII.

 

ZÁRUČNÁ DOBA ZAKÚPENÉHO TOVARU

Na predávaný tovar, pokiaľ nie je určené inak, je poskytovaná zákonná záručná doba 24 mesiacov. Dokladom o predaji je faktúra (resp. pokladničný blok), zaslaná v elektronickej forme emailom, alebo priložená v balíku, ktorá slúži zároveň ako dodací a záručný list. Záručná doba začína plynúť v deň odovzdania tovaru k doručeniu kuriérskej službe.

Reklamácia sa vzťahuje len na preukázateľné výrobné chyby spôsobené výrobcom, ktoré boli zistené ihneď po dodávke tovaru, alebo počas jeho používania (napr. v knihách chýbajúce strany, texty, nesprávne číslovanie kapitol, opakujúci sa text, viditeľné pukliny na soškách, roztrhnuté náramky a pod.). Reklamácia sa nevzťahuje na chyby spôsobené užívateľom počas štandardného používania tovaru.

Upozornenie: Zásielku, ktorá pri preberaní javí jasné známky poškodenia počas prepravy (roztrhnutý obal, deformácie, diera v balíku a pod.) v žiadnom prípade nepreberajte. Predídete tak prípadným komplikáciám pri reklamácii poškodeného tovaru. V prípade, ak zistíte akýkoľvek rozdiel medzi faktúrou (pokladničným blokom) a skutočne dodaným tovarom (v druhu, v množstve alebo cene), alebo obdržíte so zásielkou nesprávne vyplnenú faktúru, či neobdržíte žiaden doklad o nákupe, je Vašou povinnosťou predávajúceho ihneď informovať prostredníctvom emailu, alebo telefonicky.


Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vrátenia zakúpeného tovaru, napíšte nám e-mail na adresu info@taraezoterika.sk

 

INFORMAČNÉ EMAILY

Počas registrácie do eshopu www.taraezoterika.sk máte možnosť sa prihlásiť na odber noviniek, ktoré spočívajú v zasielaní marketingových informácií, v ktorých Vás budeme informovať o dôležitých veciach v ohľade eshopu alebo produktov. Informácie Vám budú zasielané na email, ktorý ste zadali počas registrácie. Pokiaľ si neželáte dostávať informačné emaily, prihláste sa prosím do svojho účtu a odber noviniek zrušte alebo priamo v reklamnom emaili môžete kliknúť na odkaz pre zrušenie odberov, čím Vašu emailovú adresu automaticky vyradíte z databázy. V prípade problémov alebo pre viac informácií napíšte nám na adresu marketing@taraezoterika.sk s presným popisom problému.

 

Platné od 8.2.2022

Dôvod poslednej úpravy:

 • aktualizácia cien dopravy
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rychlo dodany tovar...

Overený zákazník,

Rychle dorucenie,kvalitny vyrobok,vyborna komunikacia

Overený zákazník,

Rýchle doručenie tovaru. Vysoká kvalita, odborne zabalený tovar, čím je chránený pred poškodením.

Overený zákazník,