AKTUALITY

Pozrite si nové knihy, vonné tyčinky a karty !

Pozrite si naše nové AMETYSTY.

Najnovšie meditatívne a vykladacie Karty posvátné kreativity  .
 
Pozrite si krátke videá zaujímavých kariet a kníh na YOUTUBE - videá
 

Aktuality z kamennej predajne, lunárny kalendár a iné informácie sledujte na FB stránke  TARA - poklady pre dušu  heart

alebo na TG kanáli Stíšenie.heart

 

Predajňa

TARA Ezoterika s.r.o.
Konventná 19
811 03 Bratislava
IČO: 47 446 081
DIČ: 2023905631
IČ DPH: SK2023905631

Otváracie hodiny predajne

  • Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00
  • Sobota: 9:00 - 13:00
  • Nedeľa: zatvorené
Mapa

Doprava k nám:

zastávka Hodžovo námestie

  • Autobusy: č.: 83, 84, 93, 147 a 184
  • Trolejbusy: č.: 203, 207, 208 a 212
ZĽAVNENÉ produkty

Heureka

Recenzie od našich zákazníkov:

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Tara Ezoterika

Celostná a pastorálna medicína (MUDr.Teodor Rosinský)

CAD Press | Knihy a karty | Kód: 14384-16003

Kniha sa skladá z dvoch plnohodnotných statí a po konzultácii s autorom sme z nej spravili "2 in 1".
1. CELOSTNÁ MEDICÍNA
2. PASTORÁLNA MEDICÍNA
Pojem celostnej medicíny sa síce neobjavuje len v odbornej literatúre, ale jeho ponímanie je veľmi rozmanité. Autor sa v tejto knihe pokúsil sprístupniť čitateľovi kompletnejší obraz možností vývoja takéhoto preniknutia medicíny na jednej strane rozšírením prostriedkov a postupov, a na druhej strane pochopenia, že každý človek je jednotlivcom a teda aj jeho choroby sú individuálne poznamenané a preto potrebujú individuálny prístup k ich liečbe.
Pastorálna medicína sa nepočíta ako súčasť celostnej medicíny, pretože jej podstata spočíva nie v liečbe, ale v umožnení účinkov liečby vôbec v prípadoch, kde nie len psychické, ale aj duchovné problémy jednotlivcov bránia možnosti plnohodnotného života a tým aj úplnej úprave zdravotného stavu. Knižka sa snaží objasniť i bežnému čitateľovi tieto zložité javy v oboch týchto oblastiach.
V slovenskom jazyku. Tvrdá obálka. Rok vydania 2024. Počet strán 206.

Dostupnosť
Skladom
19,00 €
17,27 € bez DPH
Za nákup získate 17 bodov.

NOVINKA od pána doktora T. ROSINSKÉHO :

CELOSTNÁ A PASTORÁLNA MEDICÍNA
Kniha nebude skôr ako 2025/1 v distribúcii. Budeme ju predávať len cez náš eshop a na kurzoch, kongresoch na priamo.
Celostná a pastorálna medicína
https://www.cadpress.cz/cadpress/eshop/0/0/5/11526-Celostna-a-pastoralna-medicina

Kniha sa skladá z 2 plnohodnotných statí a po konzultácii s autorom sme z nej spravili "2 in 1". Výborne sa doplňajú.
1. CELOSTNÁ MEDICÍNA
2. PASTORÁLNA MEDICÍNA
Pojem celostnej medicíny sa síce neobjavuje len v odbornej literatúre, ale jeho ponímanie je veľmi rozmanité. Autor sa v tejto knihe pokúsil sprístupniť čitateľovi kompletnejší obraz možností vývoja takéhoto preniknutia medicíny na jednej strane rozšírením prostriedkov a postupov, a na druhej strane pochopenia, že každý človek je jednotlivcom a teda aj jeho choroby sú individuálne poznamenané a preto potrebujú individuálny prístup k ich liečbe.
Pastorálna medicína sa nepočíta ako súčasť celostnej medicíny, pretože jej podstata spočíva nie v liečbe, ale v umožnení účinkov liečby vôbec v prípadoch, kde nie len psychické, ale aj duchovné problémy jednotlivcov bránia možnosti plnohodnotného života a tým aj úplnej úprave zdravotného stavu. Knižka sa snaží objasniť i bežnému čitateľovi tieto zložité javy v oboch týchto oblastiach.
O autorovi: MUDr. Teodor Rosinský, CSc., je známy slovenský lekár psychiater, filozof, polyglot a psychotronik, priekopník akupunktúry na Slovensku a zakladateľ energoinformačnej medicíny o ktorej prednášal aj v Nemecku a Rakúsku. Okrem vlastnej práce lekára sa venoval aj pedagogickej činnosti – až do r. 2005 vyučoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre neurofyziológiu a psychiatriu pre psychológov a sociálnych pracovníkov, organizuje kurzy energoinformačnej medicíny, biodiagnostiky a bioterapie pre lekárov a liečiteľov (najmä homeopatov), v SR aj v ČR, a pôsobí vo vedení Spoločnosti akupunktúry Slovenskej lekárskej spoločnosti. Jeho bohatá a plodná práca v medicíne bola ocenená viacerými poctami. Je čestným členom Českej lekárskej akupunkturistickej spoločnosti a nositeľom Guothovej medaily Ministerstva zdravotníctva SR, ako aj bronzovej, striebornej aj zlatej medaily SLS.
 
JEHO PREDOŠLÉ KNIHY:
♥ Choroby vyvolané slovami a myšlienkami a Malé eseje o veľkých slovách (2021) - Kniha sa venuje téme, ktorá je ešte stále celkom mimo obecného záujmu, pretože sa o nej vie len málo. Zámerom autora je otvoriť cestičku k uvedomeniu si, že aj „prosté“ slová a myšlienky môžu byť nebezpečné. Aj pre človeka, ktorý ich používa. &§Lebo až nedávno sa prišlo na to, čo už dávne civilizácie vedeli a v praxi využívali – že i psychika človeka môže byť príčinou jeho ochorenia alebo zhoršenia choroby. Všetky doterajšie poznatky totiž ukazujú , že všetky deje v tele človeka na úrovni subatómovej, atómovej, molekulárnej, teda fyzikálnej i chemickej, musia mať určité logistické zabezpečenie. Čo ukazuje na nebezpečenstvá pochádzajúce z mysle, ktorou si človek, aj keď o tom nevie, môže nechtiac uškodiť.
♥ Duchovné bytosti (2020) - Slovami autora: „…pokúsil som sa predostrieť krátky prehľad toho, čo o duchovných bytostiach ľudia vedia i čo sa len domnievajú, o čom uvažovali a uvažujú, čoho sa v tej súvislosti obávajú i o čom sa medzi ľuďmi šíria nelogičnosti a zavádzania.“
♥ Energoinformačný systém ľudského tela a choroby vyvolané nenávisťou (2019).
♥ Choroby z nenávisti / Energoinformační systém člověka ve zdraví a v nemoci - Uřknutí, očarování, prokletí (české vydanie 2010) - Publikace je prezentována jako souhrn aktuálních poznatků o problematice, které se autor věnuje celá desetiletí a která není ani ve světové literatuře uceleným způsobem rozpracovaná. V úvodní části obeznamuje autor čtenáře se základními pojmy, aby se postupně propracoval ke speciálním postupům především u škodlivých vnějších vlivů, které jsou nosným tématem této publikace.
♥ Perspektivy psychotroniky / Psychotronika na prahu 21. století (2009) – zde predstavuje, v spoluatorstve s Norbertom Synčákom, významným slovenským odborníkom na čínsku metafyziku, tradičné feng-shui a holistickú zdravovedu, seriózny retrospektívny pohlaď na problematiku psychotroniky, od všeobecného zhrnutia a histórie po prezentáciu konkrétnych príkladov z praxe. V knihe sú objasnené princípy telepatie, telegnoze, prekognice, psychokineze a radiesteze. Obsahuje aj úvod do problematiky energoinformačných systémov a geopatogénnych zón (tzv. „miest sily“, „strašidelných domov“) a ich vplyvu na psychické aj fyzické zdravie, ale aj psychotronický pohlaď na mýty a rituály a vzťahy medzi psychotronikou a mágiou, ezoterikou a okultizmom.
♥ Človek, bytie a umenie (1993) − prezentujúca najnovšie poznatky o energoinformačnej medicíne a zhrnujúca autorove celoživotné skúsenosti z praxe liečiteľa aj psychiatra.
♥ Bioterapia, príručka pre liečiteľov (1991).

 

O AUTOROVI PODROBNEJŠIE:
Autor tejto knihy, MUDr. Teodor Rosinský, CSc. ( * 26. 2. 1937), je známy slovenský lekár-psychiater (dlhoročný primár Psychiatrickej nemocnice vo Veľkom Záluží, 1963-1997), filozof, polyglot a psychotronik, zakladateľ energoinformačnej medicíny a priekopník akupunktúry na Slovensku.
Okrem vlastnej práce lekára sa venoval aj pedagogickej činnosti – až do r. 2005 vyučoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre neurofyziológiu a psychiatriu pre psychológov a sociálnych pracovníkov, a organizoval a naďalej organizuje pre lekárov v SR a v ČR kurzy energoinformačnej medicíny, o ktorej prednášal aj v Nemecku a Rakúsku. Je stálym lektorom kurzov akupunktúry, biodiagnostiky a bioterapie pre lekárov, najmä homeopatov, a zastáva rôzne funkcie vo výboroch Spoločnosti akupunktúry Slovenskej lekárskej spoločnosti a Lekárskej spoločnosti naturálnej medicíny.
Autor je aj znalcom ázijských liečebných metód, ktoré mal možnosť skúmať aj v zahraničí pod záštitou Slovenskej lekárskej spoločnosti (najmä pri jeho študijných pobytoch vo Vietname a Číne). V tejto súvislosti treba spomenúť aj jeho geniálne jazykové schopnosti, umožňujúce mu prístup k bežne nedostupným prameňom. Jeho vzťah k jazykom, ktorých aktívne ovláda 16 a pasívne ďalších niekoľko desiatok – vrátane čínštiny, sa prejavil aj v zameraní jeho kandidátskej práce z psychopatolingvistiky, ktorú obhájil na Fakulte všeobecného lekárstva KU v Prahe v r.1968.
V r. 1962 nadviazal kontakt s vtedy už emeritným nestorom českej akupunktúry dr. Karským a s dr. Umlaufom, ktorý bol v tom čase jediným slovenským akupunkturistom, pôsobiacim vo VN Ružomberok, a v r. 1965 spoločne založili československú Spoločnosť akupunktúry. Od tých čias až doteraz je nepretržite členom všetkých výborov Spoločnosti akupunktúry. Rovnako je lektorom všetkých doterajších kurzov akupunktúry a pravidelne sa aktívne zúčastňuje psychiatrických vedecko-odborných podujatí.
Jeho bohatá a plodná práca v medicíne bola ocenená viacerými poctami. Je nositeľom Guothovej medaily Ministerstva zdravotníctva SR, ako aj bronzovej, striebornej aj zlatej medaily SLS, a je čestným členom ČLAS.
Vyše 50 rokov sa venuje aj bádaniu na poli psychotroniky. V r. 1967 stál u zrodu Československej spoločnosti pre psychotronický výskum. Je jedným zo zakladateľov Svetovej asociácie psychotronického výskumu, ktorá vznikla v Prahe v r. 1973, a spoluzakladateľom Slovenskej psychotronickej spoločnosti, ktorá na Slovensku pôsobí už vyše 20 rokov (od jej vzniku bol jej viceprezidentom, od r. 1996 zástava funkciu prezidenta SPS).Aktívne sa podieľal na organizovaní všetkých odborných podujatí psychotroniky, ktoré sa pravidelne konali od r. 1985 pod názvom Psychotronika a zdravie v Bratislave a mali federálny charakter, neskôr kongresov Psychotronica Slovaca. Bol členom výboru Sekcie psychotroniky Gerontologickej spoločnosti SLS, ktorá vznikla v r. 1984, a od r. 1987 aj členom výboru Sekcie psychotroniky SR ČSVTS.
Od roku 1991 usporadúva v rámci Slovenskej psychotronickej spoločnosti teoretické semináre pre záujemcov o bioterapiu, kde autor prednáša a oboznamuje frekventantov s postupmi energoinformačnej medicíny, ako súčasti naturálnej medicíny, ktorá má ambíciu stať sa doplnkom bežnej medicíny.V rámci svojej veľmi bohatej publikačnej činnosti doma aj v zahraničí, je MUDr. Teodor Rosinský tiež spoluautorom dvoch slovenských učebníc akupunktúry, publikačne je aktívny aj vo svojom základnom odbore – v psychiatrii, ako aj v pridružených disciplínách. Je tiež autorom siedmich obecne známych titulov, ktoré sa populárnou formou zaoberali tematikou, ktorej je venovaná táto kniha:

 

Autor Teodor Rosinský
Jazyk slovenský, Slovenčina
Rok vydania 2024
Použitie alternatívne liečenie, duchovný rast

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Sklad 14384-16003 12

Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Tovar je nepoškodený

Overený zákazník,

Profesionalny pristup

Overený zákazník,

Bleskové odoslanie, hneď druhý deň od obj. som mala knihu doma. Potešil milý darček. Ďakujem ❤️

Overený zákazník,