AKTUALITY

ZĽAVA 45% na tromlované POLODRAHOKAMY platí do konca apríla 2024!!!

 

Pozrite si naše nové AMETYSTY.

Najnovšie meditatívne a vykladacie Karty vodních chrámů  .
 
Pozrite si krátke videá zaujímavých kariet a kníh na YOUTUBE - videá
 

Aktuality z kamennej predajne, lunárny kalendár a iné informácie sledujte na FB stránke  TARA - poklady pre dušu  heart

alebo na TG kanáli Stíšenie.heart

 

Predajňa

TARA Ezoterika s.r.o.
Konventná 19
811 03 Bratislava
IČO: 47 446 081
DIČ: 2023905631
IČ DPH: SK2023905631

Otváracie hodiny predajne

  • Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00
  • Sobota: 9:00 - 13:00
  • Nedeľa: zatvorené
Mapa

Doprava k nám:

zastávka Hodžovo námestie

  • Autobusy: č.: 83, 84, 93, 147 a 184
  • Trolejbusy: č.: 203, 207, 208 a 212
ZĽAVNENÉ produkty

Heureka

Recenzie od našich zákazníkov:

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Tara Ezoterika

Postele (Pavel Džuban)

Dostupnosť
Skladom
12,79 €
11,63 € bez DPH

Posteľ sprevádza človeka celým životom. Strávi v nej približne jeho tretinu – či už vo svojej, alebo v nejakej zaujímavejšej. No dobre, v divokých dobách dospievania sa vyspí aj pod širákom či pod kriakom, ale kniha nie je o spaní. Spanie je z hľadiska postele asi to najmenej zaujímavé. Niekedy je zaujímavá posteľ samotná, či už konštrukciou, veľkosťou alebo umiestnením; inokedy to, čo sa deje pod ňou, na nej, vedľa nej, či v nej – o čom by vedel rozprávať napríklad roztoč. Niekedy je problém sa do postele dostať, inokedy ju opustiť. Manželské, poschodové, nafukovacie, zvinovacie, „kolísavé“, vodné, to všetko patrí do tejto knihy. Od prvej po poslednú. A mnohé postele sú výnimočné. Či už tým, kto je v nej, kto ju dodal alebo len tým, že vôbec je. S čím všeličím postele súvisia! Predstava postele samozrejme priamo evokuje súvisiace dráždivé predstavy, no a pár príbehov ich skutočne aj naplní. Vo všetkej počestnosti… Prinajmenšom z hľadiska čitateľa.

Kniha s trocha dráždivým názvom je súborom poviedok so spoločnou témou. Príbehy sa síce točia okolo postelí, no sú osudmi ľudí. Niekedy tých istých, či už v sekvencii, alebo oddelené časom a ďalšími posteľami v živote človeka. To podľa toho, či ide o vývoj človeka alebo o jeho rast. Rast totiž nebýva tak výrazne vyznačený posteľami a ich zmenami. Adam, skutočný hrdina príbehu Cez toľké a tak rýchlo? by asi nesúhlasil a bol by istotne veľmi rád, keby jeho príbeh trval celé mesiace, možno dokonca roky, a nezomlel sa v priebehu niekoľkých dní. Alebo vôbec. No to preto, lebo netuší, aké dôsledky bude mať príbeh, ktorého sa len stal svedkom. To chlapci v príbehu s názvom Betesda či Lurdy? padli do príbehu nielen ako svedkovia, ale aj ako hlavní účastníci. Naopak Ľubomírov príbeh sa tiahne cez mnohé roky. Je on to dieťa, počaté a narodené v prvom príbehu? Alebo ten spája všetky ostatné, pretože bez zrodenia človeka sa ostatné príbehy ani nemôžu stať?

Niekto sa pod posteľ schováva, iný žije pod ňou, dokonca bez nej, teda bez vlastnej. Postele vyvolávajú hádky, ale sú aj miestom tých najkrajších udobrení. Sú miestom zrodu aj podvodov, symbolom bohatstva alebo postavenia. Zápasov, zrady, lásky, milovania. Rozkoší.

A čo je to vlastne posteľ? Čo všetko sa jej týka? A čo všetko v nej už len nájdeme! Alebo hľadáme… Intermezzá prinášajú doslova posteľné fakty a úvahy. Neraz dosť prekvapivé.

Autor Pavel Džuban
Počet strán 232
Vydavateľ Lutien
Väzba brožovaná
Hmotnosť 330 g.
EAN 9788097206314
ISBN 978-80-972063-1-4
Rok vydania 2015
Rozmery 146 x 203 x 20
Jazyk slovensky

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Sklad 6939-8057 15
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rychlost,presnost,spolahlivost

Overený zákazník,

Rýchle vybavenie objednávky

Overený zákazník,

Veľmi oceňujem osobitný prístup ku zákazníkovi, určite objednám znovu

Overený zákazník,